Nie zdoła człowiek wyrazić [wszystkiego] słowami. Nie nasyci się oko patrzeniem ani ucho napełni słuchaniem… Koh 1, 8

Deszcz zlizał cały śnieg. Piję turecką herbatę. Bardzo mocną i bardzo słodką  Od razu zrobiło się goręcej. Dwóch Turków rozmawia przy sąsiednim stoliku. Czasami lubię sobie usiąść w Kebabie i na chwilę odczuć anatolijskie klimaty. W Turcji byliśmy ponad cztery lata temu. I do dzisiaj śni mi się niesamowite Pamukkale. Bałwan ulepiony przez córkę sąsiada, lekarza z Indii, zrobił się bardzo malutki. Wygładzony i biały jak schody Bawełnianego Zamku.

Mamy pięć zmysłów. Czy zapewniają nam pełny ogląd rzeczywistości? A może rzeczywistość je przekracza i poznajemy ją jedynie w ułamku.

Teologie różnych religii mówią często o tym, że nadejdzie czas, gdy zobaczymy więcej i usłyszymy donośniej. „Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało…”

W sumie również tak twierdzi nauka. Nasze oczy są jedynie wyczulone na odpowiednią długość fal świetlnych. Podobnie nasze uszy mają granice słyszenia.

Zatem jak naprawdę wygląda Pamukkale? Czy to zapisane w moich wspomnieniach jest prawdziwe? A może tylko takie, jakie chciałem zobaczyć:-)

Pozdrawiam 

Ceramik 

Reklama

8 myśli na temat “Nie zdoła człowiek wyrazić [wszystkiego] słowami. Nie nasyci się oko patrzeniem ani ucho napełni słuchaniem… Koh 1, 8

  1. Ja już prawie w trybie sloneczno-urlopowym, jeszcze się nie przedstawiłam, mam zamiar po powrocie, na szczęście do śniegu tu jeszcze daleko, choć pizga mocno;) 
Jakiś szósty, a może i siódmy zmysł na pewno mamy:) 
PS Spama ignoruj, panoszy się ostatnio wszędzie;)     Polubienie

  2. Mam bardzo dobre wspomnienia związane z Pamukkale 🙂 Przyjęłam tam oświadczyny 🙂 Na górze stwierdziłam, że jest tak pięknie, że mogłabym w tym miejscu zostać na zawsze, a w tedy dostałam pierścionek zaręczynowy ..


    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s