Naturę zwierząt i popędy bestii,moce duchów i myślenie ludzkie, różnorodność roślin i siły korzeni… Mdr 7, 20

Właśnie obie córki jadą do domu. Ekologicznie, bo pociągami… Okazuje się, że pomiędzy Villingen-Schwenningen a Hausach pociągi nie jeżdżą. Zorganizowano zastępcze autobusy. Ale nie jest aż tak kolorowo. Autobusy kursują co „drugi” pociąg, więc jeśli ktoś nie trafi odpowiednio, może czekać godzinę na autobus. Piątek, multum ludzi, nie ma żadnej informacji… Ani online (w Apce Deutsche Bahn), ani na ogłoszeniach na dworcach… Chaos…

Ekologizm. Koniecznie trzeba wspomnieć go w cyklu o -izmach. Ruch ekologiczny właściwie walczy o nasze być albo nie być na tej planecie. Co prawda od pewnego czasu nie ma tak dobrego PRu wskutek pandemii i wojny. Greta Tintin Eleonora Ernman Thunberg jakby gdzieś tam usunęła się w cień…

Choć działają aktywiści, Amazonia jest dalej wypalana, w Malezji i Indonezji ścina się lasy deszczowe, by pozyskiwać olej palmowy, normy CO2 są ignorowane… Ludzkość słyszy apele i …nic sobie z tego nie robi. Jakbyśmy ciągle wierzyli, że wszystko jest w porządku.

Ale tak się zastanawiam czasami, ile w tym prawdziwej troski a ile politycznego marketingu i próby wybicia się na chwytliwych hasłach. I czemu to tak naprawdę ma służyć… W Badenii-Wirttembergii Partia Zielonych rządzi już od ponad 11 lat. Czy nasz land od tej pory się zmienił? Mhmmm… Może ekologizm jest jedynie modą, sposobem na zdobywanie głosów, zwłaszcza młodszej części społeczeństwa?

Jadę po córkę do Villingen. Nieekologicznie… Sam samochodem… Zastępczy autobus w ogóle nie dotarł… Przed wjazdem na dworzec robi się korek…. Pewnie takich jak ja jest więcej… Ekologia w praktyce znowu poniosła porażkę.

Pozdrawiam

Ceramik

Reklama

7 myśli na temat “Naturę zwierząt i popędy bestii,moce duchów i myślenie ludzkie, różnorodność roślin i siły korzeni… Mdr 7, 20

  1. No właśnie… Podobnie u mnie 😉 Zieleń to nasz azyl i ciągle mówi nam – „nie jest tak źle”…Mam do lasu 50 metrów, sarny przychodzą na polankę prawie pod moim balkonem… I pewnie dlatego nie uświadamiam sobie do końca pewnych zagrożeń;-)

   Polubione przez 1 osoba

 1. Ekologizm jako nowy izm.
  Ja do niego podchodzę ostrożnie. Bo jest i właściwe podejście i ujechanie na hasłach. Wszystko zawsze powinno mieć ten złoty środek. Ale nie ma. A na ekologicznych produktach już powstały fortuny nie bardzo zawsze zdobyte praworządne.
  Uściski i miłej rodzinnej soboty.

  Polubione przez 1 osoba

  1. To bardzo ważny -izm. Zwłaszcza w myśleniu młodych ludzi. To oni w Niemczech wybierają zwykle Partię Zielonych. W Badenii-Wirttembergii rządzi już ona drugą kadencję. A w rządzie federalnym weszli w koalicję z SPD (socjaliści) i FPD (liberrałowie). A więc wzięli pełną odpowiedzialność za niemiecką przyszłość… Odwzajemniam miłe życzenia.

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s