W czasach, gdy rządzili sędziowie, nastał głód w kraju… Rt 1, 1

Właściwie ciągle poruszam się między światami sytości i głodu. Między dostatkiem a niedostatkiem. W różnych wymiarach… W jakiś sposób to kontynuacja platońskiej jaskini. Grające na ścianie cienie chciałyby mnie uwikłać na stałe, przykuć łańcuchami do przyziemności. Ale się wyrywam i nie poddaję…

Może to skutek pracy na nocne zmiany;-) Podobno brak snu zaburza równowagę między leptyną a greliną, odpowiedzialnymi za odczucie głodu i sytości. Grelina, hormon głodu, pojawia się ni stąd ni zowąd… Jest trzecia nad ranem i jem …obiad. Nie mogę się doczekać leptyny, hormonu sytości…

Ale czy jedynie w sensie fizycznym? Przypomina mi się parę lat temu czytana książka Martina Caparrósa Głód. Pisze tam, że głód był jednym z czynników (może najważniejszym?), kształtującym naszą cywilizację. Religia, filozofia, sztuka, ekonomia, rolnictwo… – wszędzie zawsze znajdziemy jedno słowo – Głód. Przekładał się on również w emocje, uczucia, pragnienia… Czy nie mówimy o głodzie miłości? I czy jest coś bardziej niezaspokojonego;-)

Gra mi właśnie Kobranocka… Raz, jeszcze raz…KLIK

Mowa jest tak tania
Milczenie kosztuje
Czy nie możesz skłamać mi
To są tylko słowa
Nikogo nie zranią
Prawda bywa zbędna
Nawet przy rozstaniach

Pozdrawiam

Ceramik

Reklama

5 myśli na temat “W czasach, gdy rządzili sędziowie, nastał głód w kraju… Rt 1, 1

 1. Czyli istnieje wiele rodzajów głodu. Ten głód strawy a potem cała reszta, miłości, wiedzy i właściwie wszystkiego, co udaje się i nie udaje zaspokoić.
  A głód ma to do siebie, że zaspokojenie jest chwilowe. I znowu wpadamy w jego łapy. Czasami cichnie ale pojawi się na pewno. I oby było go czym zaspokoić. Uściski.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Wiele rodzajów głodu i sytości;-) Czasem pojawia się bardzo niespodziewanie, czasem jest wręcz wyczekiwany… Nie ma reguły;-)
   Ale może to też stanowi o pięknie naszego życia;-)
   Odwzajemniam uściski.

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s