O jak piękna jesteś, przyjaciółko moja… Pnp 4, 1

Przed jeszcze paru laty Dzień Kobiet był po prostu Dniem Kobiet… I nie liczyło się nic więcej… Nie leżał w cieniu żadnych innych wydarzeń… Przyznam się, że trochę tęskno mi do tych czasów… Może wielu uważa je za nudne? Bo nic się w nich (strasznego) nie działo. Począwszy od Tłustego Czwartku (który nie był jedynie Tłustym Czwartkiem) znowu uginamy się od ciężkich wydarzeń i tym bardziej chcielibyśmy wrócić do jakieś nudnej beztroski…

Popatrzcie, jak nasze spojrzenie na życie się ciągle poszerza. Nie mamy pojęcia, co stanie się za rok. Czy po morze i wojnie nastąpią kolejne apokaliptyczne klęski? Tak jakby kolejni Aniołowie Zemsty wstępowali na Ziemię, nie przejmując się naszymi prośbami o …nudne życie. Tym bardziej nieznany wydaje się ten świat. Tym bardziej od nas niezależny. I chociaż niektórzy wieszczyli już nadejście epoki ludzi-bogów, nagle, w mgnieniu oka może się wszystko załamać…

Perspektywa, płaszczyzna, punkt odniesienia, horyzont, spojrzenie ciągle się zmieniają… Nasze światy są dynamiczne. Rządzi nimi ruch i zmiana. Może w tym jest niezwykły fenomen? Może tym bardziej godne podziwu jest nasze życie? Zostało oparte na fundamentach, które właściwie fundamentami nie są – ale raczej czystą zmianą i dynamiką… Nie mamy szans na ogarnięcie wszystkich emocji, które z tym się wiążą. Możemy jedynie operować górnolotnymi hasłami… I nie wiem, czy wskazane jest dopatrywanie się w tym wszystkim jakiegoś sensu a nawet próby nazwania tego po imieniu…

W poprzednim wpisie użyłem terminu, że mamy kłopot z naszym istnieniem. A może lepiej potraktować te nasze usiłowania jako groteskę? Może przynajmniej częściowo wróci dobry humor? Gdy zdamy sobie sprawę z …czarnej komedii naszego porywania się z motyką na słońce;-) I przed oczami pojawia mi się jakaś ilustracja wykorzystująca dziecięcy rysunek – KLIK. Tylko nie wiem, dlaczego ten dziecięcy hipek ma taki uśmiech od ucha do ucha… Może powinien mieć spocone czoło i zafrasowaną twarz od tej uciążliwej syzyfowej roboty? Więc zwycięża groteska, autoironia i czarna komedia;-)

Wszystkim Paniom (a przecież jest nimi większość piszących tutaj komentarze) życzę po prostu Miłego Dnia Kobiet. Bądźcie dla nas ciągle inspiracją! Niech Wam się spełniają (zwłaszcza te najprostsze) marzenia. Serdeczności.

Pozdrawiam

CeramikI

Reklama

10 myśli na temat “O jak piękna jesteś, przyjaciółko moja… Pnp 4, 1

 1. Dziękuję za życzenia.
  Czas jest naprawdę trudny. Ja osobiście coraz gorzej sobie radzę. Ogrom cierpienia niewinnych ludzi, zwłaszcza dzieci przyprawia o ból głowy. Strach o przyszłość jest coraz większy i z każdym dniem przybiera na sile. Ja czułam że nadchodzi trudny czas, wiedziałam że rok 2022 będzie ciężki ale nawet mnie to przerosło.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Chyba w ciężkich czasach jednym z podstawowych życzeń jest …normalność. Więc trzymajmy się tej normalności… Przesyłam wiele serdeczności. I siły na każdy dzień. Uściski…Tym razem ze Szwajcarii, gdzie jestem znowu w przelocie;-)

   Polubienie

 2. Dzień dobry 🙂 Dziękuję za życzenia- przesyłam moc pozytywnych wibracji! U mnie dzień ciepły i słoneczny, bezmedialny, w miarę spokojny, dostaję kwiaty i życzenia, a mąż bawi się w pracy ze swoimi paniami, więc ze spokojem mogę zobaczyć kolejny odcinek serialu z romansen :-))))

  Polubione przez 1 osoba

 3. I ja z podziękowaniami. Przynajmniej życzenia dostajemy serdeczne. Bo reszta realu raczej nas nie rozpieszcza. Trudny czas. I zaczynamy tęsknić za takimi zwyczajnymi dniami.
  Bez wirusów, wojen i tragedii. Oby przyszły Dzień Kobiet taki nam zapewnił. Biorę w ciemno.
  Uściski.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Życzenia bardzo serdeczne… Chciałoby się rzec – matematycznie odwrotnie proporcjonalne od ciężaru ostatnich wydarzeń… Myślę, że w takim czasie o wiele mocniej sobie doceniamy bliskość…
   I przyłączam się do nadziei, by następny Dzień Kobiet był bez jakiejkolwiek …apokalipsy. Na razie (na jakieś 100 lat;-) nam starczy… Odwzajemniam uściski.

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s