Powiedz Izraelitom, niech sobie zrobią frędzle na krajach swoich szat, oni i ich potomstwo… Lb 15, 38

Jestem jeszcze ciągle w klimacie wczorajszej Anomalii. I jakoś dociera do mnie, że to słowo świetnie pasuje do ostatnich dwóch lat naszego życia i przeżywanych w tym czasie Świąt. W tym roku mieliśmy pojechać na Wigilię do naszych kochanych „Zugerów” w Szwajcarii, ale obostrzenia covidowe nam w tym skutecznie przeszkodziły. Prawdopodobnie jutro na Wigilię będziemy tylko w trójkę. Z naszą młodszą córką. Starsza wraca z Anglii dopiero w styczniu.

Zatem żyjemy w świecie anomalii. Nic nie jest normalne i trzeba być ciągle gotowym na zmianę planów. Świat anomalii ze swoimi mackami delektuje się, by wejść w nasze życie i skutecznie się w nim rozgościć. Ale czy człowiek i z tym sobie nie poradzi;-) Jesteśmy twardym gatunkiem i damy sobie radę;-) Mamy skuteczny software, wystarczy go zainicjować;-)

Dzisiaj na zakupach w spożywczaku spotkałem więcej turystów niż miejscowych. To jeden z objawów, że Święta się zbliżają. Miedzy półkami przechadzała się dziewczynka, która śpiewała O Tannenbaum.. Gdy zapytałem ją, czy cieszy się na Święta, odpowiedziała w twardym północnym plattdeutschu (a może i holendersku;-) – Dank! Meest rechtschappen (chyba znaczy coś w rodzaju „Dziękuję. Bardzo mocno”, ale nie jestem pewien do końca;-). Przed sklepem dwójka małych chłopaków o japońskich rysach rzucała w siebie śnieżkami. Szwarcwald nie poddaje się anomalii i mimo wszystko jest uroczy. Dlatego pewnie co roku spływa tu tyle ludzi głodnych oglądania zaśnieżonych jodeł na górskich stokach…

A może życie polega na skutecznym ścieraniu się z anomalią? Ciągle je prostujemy, porządkujemy, wyzwalamy z chaosu… I nasi demiurdzy muszą cały czas coś kombinować… Wklepywać w swoje odwieczne klawiatury kolejne ciągi cyfr… Ale przecież ich logika bezsprzecznie wyższa jest niż nasza i nie kończy się na ciągach Fibonacciego… Mają o wiele bogatsze zestawy do wykorzystania… Tym bardziej ta „walka” wydaje się ciekawsza;-)

Izraelitom wystarczało spojrzeć na „frędzle” swoich szat i przypominali sobie, co jest ważne… A jaki jest nasz sposób?;-)

Pozdrawiam

Ceramik

Reklama

11 myśli na temat “Powiedz Izraelitom, niech sobie zrobią frędzle na krajach swoich szat, oni i ich potomstwo… Lb 15, 38

  1. Przepraszam, że tu- ale tu mi łatwiej złożyć Tobie życzenia. Życzę zdrowia, spokoju, radości i by dobro zawsze do Ciebie wracało. Pozdrawiam z zasypanego śniegiem miasta (pewnie za tym tęsknisz)- co prawda nie ma tu warunków na narty, ale przynajmniej jest biało i świątecznie:-)

   Polubione przez 1 osoba

  2. Dziękuję Lechu. I wzajemnie.
   Czego sobie możemy bowiem życzyć, jak nie tej „naiwnej” nadziei, że „wszystko będzie dobrze”;-)
   Świąteczne pozdrowienia do słonecznej i skąpanej w słońcu Australii.

   Polubienie

  1. Dziękuję za podwójne życzenia Salmiaki (tu myślę o Twoim prawdziwym imieniu;-). Tobie tez tego życzę i stokroć więcej;-);-)
   Bardzo miło… Te anielskie życzenia działają na moją wyobraźnie;-)

   Polubienie

 1. Anomalia to nasz wymysł. Wszystko, co nie zgadza się z naszym poukładanym i wklepanym w jakieś ramy życiem, nazywamy zaraz anomalią.
  A może potrzeba trochę zmiany czy inności.
  Byle nie za dużo jak teraz.
  Świat walczy w z problemem wirusowym.
  Życzmy więc sobie i światu jak najszybszego uporania się z tą anomalią.
  A na własnym podwórku zdrowia i pogodnych rodzinnych Świąt. Nawet w skromnym gronie.
  Ja tylko z V. Moi bliscy daleko.
  To też według dawnych standardów życia anomalia, która staje się normalnością.
  Jeszcze raz Pogodnych Świąt i uściski prawie świąteczne ❤️

  Polubione przez 1 osoba

  1. Podejrzewam, że wirusy są mniejszą anomalią niż my – ludzie;-) Są przecież o wiele starsze…Pojawiły się prawdopodobnie w tym samym czasie co pierwsze żywe komórki…
   Ale prawda – trzeba życzyć nam wszystkim i całemu światu uporania się z tym pandemicznym problemem. Już przecież zebrał tak tragiczne żniwo.
   Dziękuję za życzenia świąteczne. Tobie również (tu na moim blogu, bo i na Twoim też na pewno się pojawię;-) składam wszystkiego dobrego na Święta.
   Uściski wigilijne.

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s