Nie bierzcie więc wzoru z tego świata… Rz 12, 2

Zmęczyłem się Hararim i czuję, że muszę od niego odsapnąć. Mam nadzieję, że się nie obrazi:-) Może dzisiaj o pewnych obserwacjach w pracy i dziwnych światach, w jakich sami żyjemy… Zauważyłem pewne typy ceramików i chce się z Wami nimi podzielić… Nadmienię, że pracują oni zwykle sami w dużej hali. Towarzyszy im najwyżej robot, który wyciąga umywalki z maszyny. Patrząc na ludzi, wśród których pracuję, naprawdę się nie nudzę;-)

Typ nr 1: Wesołek Śpiewający. I choć narodowość nie ma tu jakiegoś większego znaczenia, nadmienię, że jest Rumunem i pochodzi z gór Bucegów. Przy obrabianiu umywalek zawsze coś nuci. Czasami również macha rękami, jakby tańczył… Chyba tak odreagowuje samotność i pewną monotonię. W rozmowie zawsze optymistyczny. Szuka pozytywów. Jego świat wydaje się być, jak wielka, zielona upstrzona kwiatami łąka. Tak przynajmniej sobie go wyobrażam;-)

Typ nr 2: Ponurak Zamknięty. Bardzo skupiony. Marszczy czoło tak, że same zmarszczki utworzyły poważną twarz. Jest z Brandenburgii, spod polskiej granicy. Inteligentny i oczytany… Błądzi myślami gdzieś daleko… Gdy podchodzę, muszę uważać, by go nie przestraszyć… Tak głęboko tkwi w jakimś odległym świecie. I choć zawsze wyobrażam go sobie z pruską pikielhaubą na głowie, która skutecznie wytarła resztki włosów, nie jest wcale straszny… Raczej pocieszny:-)

Typ nr 3: Gawędziarz Wylewny. Zalewa mnie zwykle potokiem słów. Urodził się na kazachskim stepie w rodzinie niemieckich zesłańców. Musi wszystko przegadać i w ten sposób chyba radzi sobie …ze sobą samym. Na początku wydaje się trochę denerwujący, ale to pewna kwestia przyzwyczajenia i dystansu. Trzeba jedynie odcedzić te słowa i wydobyć z nich esencję. Świat, w którym żyje, wyobrażam sobie jak wspomniany step. Należy mocno krzyczeć, by być usłyszanym:-)

Ile jest takich światów, w których żyjemy? Każdy po swojemu… Każdy na swój sposób… Jakże mylne czasami mogą okazać się nasze wyobrażenia? O ludziach… A może i o samym sobie;-) Zbieramy jedynie okruchy a chcielibyśmy mieć dostęp do całości…

Pozdrawiam

Ceramik

 

Reklama

24 myśli na temat “Nie bierzcie więc wzoru z tego świata… Rz 12, 2

 1. Chyba każdy z nas ma różne dni…,tak mi sie wydaje. Wesołek zawsze nie jest wysołkiem, mruk nie zawsze jest mrukiem itd. Zależy od okoliczności i zapewne od osób w towarzystwie jakim się obraca. Ale pewno to są ich dominujące cechy charakteru, które najbardziej im pasują. A z którym z ceramików wyżej wymienionych najlepiej Ci się pracuje?;)

  Polubione przez 1 osoba

  1. Masz rację… Wyżej to takie bardziej „chwilowe zrzuty ekranu” niż opisy osobowości;-)
   Taki zespół miałem podczas ostatniej nocki. Na co dzień pracuję z 28 ludźmi (11 narodowości;-) Zwykle na zmianie mam 5-6 chłopaków. Oczywiście, że mam swoich ulubieńców, bo to ludzkie. Chyba ta trójka powyżej tu góruje;-) I dlatego o nich napisałem:-)

   Polubione przez 2 ludzi

 2. Zanim – na prośbę wielu-zdecydujesz się scharakteryzować….to wpierw ja to zrobię posługując się swoją imaginacją 🙂 (która jest podobno największym naturalnym darem człowieka) Powiedz na ile trafnie……No to tak: Jesteś człowiekiem „ciekawym wszystkiego”. myślę, że nie raz można Cię zastać siedzącego w fotelu , nieobecnego ciałem…zamyślonego. Bardzo lubisz filozofię…interesujesz się zagadkami świata, naturą istnienia i rzeczywistości, poznawalnością prawd…. Jak nam wszystkim wiadomo jesteś Agnostykiem. Ale Twoja wiedza nie tylko skupia się na filozofii. Potrafisz zatrzymać się na czymś małym i pięknie o tym opowiedzieć. Myślę, że wrażliwość i empatia to jedne z Twoich głównych cech. Jesteś dobrym Synem, troskliwym Ojcem, dumnym ze swych Córek i zapewne kochającym mężem i Przyjacielem. Lubisz swoją pracę a co ważne …lubisz ludzi. Jazda na rowerze sprawia Ci przyjemność tak jak i górskie wędrowanie. Masz poczucie humoru…. no i lubisz Stinga. 🙂 Zapewne jakieś negatywne cechy też posiadasz …tylko nie wiem jakie i wychodzi mi ideał :)…Wiem, że ideały są jak gwiazdy – nieosiągalne ale można się według nich orientować (B.Shaw). Zatem, dobrze mieć przy sobie takiego przewodnika w drodze pt.życie ….To tyle :)…pozdrawiam

  Polubione przez 1 osoba

  1. Hanju… Zakręciła mi się łezka w oku… NIe rób mi tego więcej;-);-);-)
   Z tym zamyśleniem, trafiłaś w dziesiątkę:-) Nieraz żona mówi mi: „Ja tu do ciebie gadam a ty mnie nie słuchasz”
   😉
   I wad mnóstwo się znajdzie:-) Myślę, że podstawowe to upór i lenistwo… Zwykle, jeśli czegoś naprawdę nie trzeba zrobić, to tego nie robię. Wolę sobie posiedzieć i poczytać. Dlatego nie cierpię remontów i malowania;-)
   Dziękuję, Hanju, za miłe słowa:-)

   Polubione przez 1 osoba

 3. Mówiłam wrażliwiec 🙂 Pewnie, że nie ma ludzi bez wad (podobnie jak tych co nie robią błędów ), ważne by ich być świadomym i nie dać im nad sobą zapanować. Oj, mało znam osób, które lubią remonty, i na pewno nie są to Faceci 🙂 ….. Podoba mi się ten Twój rumuński pracownik. Będąć w Bukareszcie odebrałam Rumunów bardzo dobrze, sympatyczni ludzie ale raczej zamknięci, jakby nieufni ufni. Dopiero przy bliskim spotkaniu zobaczyć można ich optymizm, prawdziwa radość….

  Polubione przez 1 osoba

  1. Masz rację… Zwłaszcza co do remontów;-)
   Na moim dziale (odlewnia ceramiczna) pracuje trzech Rumunów. Ale chłopak z Bucegów …zdobył sobie moje serce. Jego żona robi fantastycznego cozonaca;-) Niedługo rodzi dziecko i wszyscy trzymamy za nich kciuki… Pozostała dwójka jest bardziej zamknięta (tak jak piszesz), ale przy bliższym poznaniu można się przekonać, że to tylko pozory;-)

   Polubione przez 1 osoba

 4. Bardzo ciekawa mieszanka:)
  To, co lubię tu w Niemczech, to właśnie ta roznorodnosc:)
  A co się się kryje tak na prawdę za tymi prasowymi łaskami, to wiedzą tylko ich właściciele, albo nawet oni nie;)

  Polubienie

 5. Fajne te zrzuty ekranu… wydaje mi się, że właśnie każdy z nas od czasu jest każdym z tych osób. Zdarza mi się być i wesołkiem, i zamyślonym… i krzykaczem 🙂

  A Harrari ciekawy 🙂
  A potem strasznie nuuuuuuuuuuuuuudnyyyyyyyyyyyyyyyyyy…

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s