Kto urazi serce, odkrywa uczucie… Syr 22, 19

W następnym dniu zarazy zastanowiło mnie, jak człowiek ucieka przed wyrażaniem uczuć. Bo zwłaszcza my, mężczyźni mamy z tym problem. Jesteśmy niepotrzebnie twardzi albo udajemy, że nas to nie dotyczy…  Niektórzy nawet przeskakują na niebezpieczny poziom grubiańskości… Byle nie okazać, że jest się …mięczakiem. Lepiej bowiem być grubianinem niż mięczakiem.

Tymczasem uczucia to coś jak najbardziej ludzkiego. A właściwie zwierzęcego. Od razu przypomina nam się, jak zwierzęca matka troszczy się o swoje młode. No tak, ale na przykład taki grzywiasty samiec-lew za bardzo uczuciami nie grzeszy. Potrafi nawet pozabijać młode swoich konkurentów. Może dlatego mężczyźni mają takie skłonności do grubiańskości:-)

W surrealistycznym świecie Marqueza uczucia są ukazywane niemal z biologicznym przejaskrawieniem. I może dlatego nienawiść nie jest tu wcale przeciwieństwem miłości, ale może się z nią bezpośrednio łączyć albo nawet z niej wynikać. Zresztą do dzisiaj nam coś z tego pozostało… W stanie afektywnym możemy reagować w sposób graniczny. Nawet zabić ukochaną osobę. I trudno w tym miejscu włączyć jakiś pomyślunek.

Może lepiej być wówczas uczuciowo  …wycofanym:-)

Pozdrawiam

Ceramik

Reklama

9 myśli na temat “Kto urazi serce, odkrywa uczucie… Syr 22, 19

  1. My z mężem piszemy przy wkniw scenariusz do Filmu 2020 Pandemia 2.0;) Obsade tez juz namy:) Mój mąż się nauczył okazywać uczucia i…poczucie humoru;) I w pewnym sensie, to też moja zasługa,)

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s