Wstałam, aby otworzyć miłemu memu, a z rąk mych kapała mirra, z palców mych mirra drogocenna… Pnp 5, 5

Przeprowadzka. Od rana przeprowadzamy moją szwagierkę w szwajcarskim Zugu. W sumie to „mała” przeprowadzka. Polega na przeniesieniu pieleszy na drugą stronę tego samego podwórka. Przewozimy wszystko przez podziemny parking. W sobotę ludzie wracają z zakupów. Prawie każdy pozdrawia i pyta uprzejmie, gdzie przenosimy rzeczy. Między „Grüezi” (szwajcarskie dzień dobry) a „Adieu” (do widzenia) jakiś krótki smalltalk. W tym małym kraju taka kultura obowiązuje na co dzień. Jeśli ktoś kogoś zna, musi zwyczajowo zagadać… 

Nie znosimy pustki. Musimy ją czymś zapełnić. I w rozmowie, i w domowej przestrzeni… I w życiu… Wkładamy tam mniej lub bardziej potrzebne drobiazgi. Przy przeprowadzce widać ogrom tych drobiazgów. Nagromadzonych przez lata. 

Czy i przestrzeń naszej psyche jest pełna takich droniazgów? Czy w tym ogromie znajduje się coś wartościowego? Gdyby wziąźć takie ogromne sito, co by wówczas ze mnie pozostało?

Nie chcę być górnolotny, ale jedyne, co przychodzi mi na myśl to miłość. Nic w tym świecie nie ma takiej wartości. Wśród tryliardów drobiazgów, którymi byśmy chcieli wypełnić nasze życie. 

I tyle… I więcej nic… 

Pozdrawiam 

Ceramik 

2 myśli na temat “Wstałam, aby otworzyć miłemu memu, a z rąk mych kapała mirra, z palców mych mirra drogocenna… Pnp 5, 5

  1. Jestem typowym chodnikiem, któremu zawsze „A może się przyda”. Czasami się przydaje takie chomikowanie, a czasami przeszkadza.
    Co do miłości to zgadzam się w 100%, tak nawet zdroworozsadkowo, ale emocje mają to do siebie że nie podlegają rozsadkowi i często miłość jest ostatnią rzeczą na tym nędznym padole, którą się kierujemy;))

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s