Przekażę ci skarby schowane i bogactwa głęboko ukryte… Iz 45, 3

Powoli nie ma miejsca na wyrzucany śnieg. Obok mojego garażu wznosi się trzymetrowa hałda, w której dzieciaki zaczęły drążyć jakieś tunele. Szwarcwald powyżej 800 m n.p.m. zaczyna przypominać zasypaną krainę Narni. Róży w ogródku już nie widać. Gdy zjeżdżam do pracy (300 m n.p.m.) wynurza się inny świat. Bez śniegu, szary i zmoknięty:-)

Tak jak pod pokrywą śniegu… Podobnie jest z niektórymi ludźmi. Wielu z nas spotkało w swoim życiu ludzi z zewnątrz osłych, surowych i niedostępnych. Trzeba się przebić przez pokrywę żeby do nich dotrzeć. Pierwsze wrażenie jest zupełnie inne. Wydają się wręcz nieprzyjaźni. Mam taką znajomą z chóru. Typowa Szwarcwaldka. Straszliwie małomówna, sprawiająca wrażenie wręcz niemiłej. Mówi jedynie w bardzo niezrozumiałej odmianie dialektu. Dopiero po latach znajomości odpowiedziała na zagajenie rozmowy. Okazało się, że pod tą twardą skorupą znajduje się bardzo miła osoba.

W dzisiejszym pędzącym świecie zwracamy uwagę na pierwsze wrażenie. I na nim poprzestajemy. Ci, którzy przechodzą pozytywnie nasz „test”, stają się naszymi partnerami w rozmowie. Dziesiątki innych odpada, bo nie potrafi się „sprzedać”… I pozostają na zawsze na drugiej linii. Czasami jakiś przypadek wywoła ich do przodu. Lub okażą po latach swoją prawdziwą twarz.

Idę odśnieżyć wyjazd. Już po raz trzeci dzisiaj…

Pozdrawiam

Ceramik

 

Reklama

2 myśli na temat “Przekażę ci skarby schowane i bogactwa głęboko ukryte… Iz 45, 3

  1. Ciekawe spostrzeżenie i jakże prawdziwe. Skojarzyło mi się od razu z tymi 5-minutowymi randkami. U nas co prawda nie jest to tak popularne, ale oddaje prawdę naszych czasów. Grunt to dobrze się zareklamować i sprzedać…, to nic, że pod spodem kryje się napisane małym druczkiem „made in china”;))


    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s