Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne… Łk 10, 25

Nowy Rok. Nowe wyzwania. W sumie umowna data, ale przyjęło się tak mówić. Może ciągle potrzebujemy nowych impulsów. Z zewnątrz. Bo nie potrafimy znaleźć ich w sobie. By się rozwijać.

Podejrzewam, że większość zmian zachodzi niezauważalnie i ich nie dostrzegamy. Przecież żmudna praca tak właśnie owocuje.

Ciekawie na ten temat pisze Myśliwski w swoim “Uchu igielnym”. Proponuje, by wobec siebie stosować surowe kryteria. Natomiast wobec innych wykazywać większe zrozumienie. A w życiu dzieje się zwykle coś wręcz przeciwnego. Innych traktujemy surowo, chętnie ich krytykujemy, natomiast wobec siebie samych stosujemy taryfę ulgową. I w tym kierunku podążałaby też logika. Przecież siebie powinniśmy rozumieć najlepiej. Innych nie jesteśmy w stanie oceniać, bo nie znamy wszystkich okoliczności. Zwłaszcza wewnętrznych dyspozycji…

Zatem ucho igielne dla nas samych a szeroka brama dla innych:-)

Nie wiem, czy byliście w Sandomierzu. Znajduje się tam słynne ucho igielne na Starym Mieście. Wiele młodych par robi sobie przy nim zdjęcie. I to chyba dobry punkt, by zacząć przy nim nowe życie i stawiać sobie trudne wyzwania. Bo od tej pory trzeba wiele wysiłku, by dążyć do kompromisu. A partnerstwo jest czasami prawdziwą drogą przez ucho igielne. Bo trzeba czasami nagiąć swój egoizm i wsmyknąć się jak nitka w igielne ucho trudnego życia w partnerstwie.

Co przede wszystkim sobie i wam w tym Nowym Roku życzę:-)

Pozdrawiam

Ceramik

Reklama

5 myśli na temat “Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne… Łk 10, 25

  1. Zgadza się, większość zmian zachodzi niezauważalnie, a przede wszystkim zachodzą one bardzo powoli, w trakcie codziennej pracy nad sobą. A skupiając się głównie na pracy, ciężko te zmiany zauważyć. Trzeba by przystanąć, dać sobie chwilę na podniesienie głowy i spokojne przyjrzenie się temu co już jest. :)


    Polubienie

  2. Cudownego roku 2019:) 
W Sandomierzu byłam wieku temu, jeszcze jako dziecko, ucha nie pamiętam, możliwe, że wtedy inne rzeczy były wazniejsze;)


    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s