I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie… Ne 8 10

Niedzielne poranki z kawą. Jestem co prawda człowiekiem kawy, choć nie tak jak moja żona:-) Ona potrafi pić kawę za kawą… Ale obydwoje lubimy ten napój. I lubimy rozmowy przy nim. Może nawet bardziej rozmowy niż samą kawę:-) Trzeba przyznać jedno – dobra kawa sprzyja dobrej rozmowie.

Dzisiaj ludzie ze sobą tyle nie rozmawiają. Rzeczywistość wirtualna wypiera rozmowę. Nawet rozmowa na Skypie, kiedy siebie widzimy, nie oddaje pełni rozmowy rzeczywistej. Nie dostrzegamy istotnych niuansów, nie czujemy tych samych zapachów (tu np znaczenie feromonów), nie widzimy całej mowy ciała a nawet nie nadążamy do końca za intonacją… Pewnie specjaliści od komunikacji dodaliby tu jeszcze parę ważnych rzeczy…

Tym razem córki nie przyjechały na weekend. Mamy więc cały dom dla siebie. Na pewno będzie spacer. Może jakiś film wieczorem. Delektujemy się drugą młodością:-)

Kiedy człowiek ma więcej wolnego czasu, zadaje sobie więcej pytań. Może dobrze, że mam tego bloga. Dręczę Was więc tymi moimi pytaniami – wątpliwościami. Przelewam w wirtualną rzeczywistość moje marzenia i troski. Gdzieś tam biegną po łączach… Rozchodzą się na wszystkie cztery strony świata. A może i jeszcze dalej… (Jeśli nas ktoś w kosmosie podsłuchuje to ma niezły ubaw:-)

Pozdrawiam

Ceramik

4 myśli na temat “I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie… Ne 8 10

  1. O tak, dobrze z kimś porozmawiać, nawet kawy nie trzeba czasami… 
Skype odlaczylam po krótkim czasie, droczył mnie jego „poślizg”. Tutaj wole telefon bez obrazka. 
Milej niedzieli, Ceramiku!


    Polubienie

  2. Pierwsza kawe przynosi mi zawsze do lozka moj maz:) To taki nasz rytual. No chyba, ze gdzies nam sie bardzo spieszy, ale najczesciej tak jest:) Rozmawiamy tak, ze przez „pierwsze pol kawy” mowi tylko on, a ja sie wlaczam po wypiciu polowy;) W weekend tych kaw jest wiecej-latem na tarasie, a kiedy chlodno-na sofie lub przy jadalnianym stole, ze stopami na cieplej pdlodze:)


    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s