Lecz ja rzekłem: «Mam tajemnicę, groźną mam tajemnicę, biada mi! Iz 24, 16

Szukam prezentu urodzinowego dla żony. Na pewno będą to perfumy. Ulubione. W dużej butelce. Bo „zapach jest bratem oddechu” jak napisał Patrick Süskind:-). Przypadkowo przechodząc koło sklepu ogrodniczego zobaczyłem storczyki. W domu jest już spora kolekcja. Żona je uwielbia. Ale nie ma jeszcze „tygrysich”, w specyficznych barwach. Perfumy i storczyki. Mhhmm… Chyba będzie dobrze. Tak mi mówi… intuicja

Sprawiamy ludziom prezenty, by przypomnieć im, że o nich myślimy. To najbardziej oczywisty powód. Dlatego sam też lubię dostawać prezenty:-) Nie liczy się nawet, co dostajemy… Wystarczy, że ludzie o nas pamiętają.

Ale każdy też intuicyjnie wyczuwa, że dostał prezent „na odczepnego”, „bo wypadało coś przynieść”… Chyba lepiej w takim wypadku nic nie dostać.

Intuicja. Szósty zmysł. Coś bardzo nieokreślonego… Czym właściwie jest. Przeczuciem. Ulotną ideą. Niektórzy na niej opierają wręcz wszystko.

Czy jest czymś racjonalnym? W jakiś sposób musi być. Opiera się na upodobaniach, które nazywamy górnolotnie „wewnętrznym głosem”… Tak naprawdę nie znamy wszystkich możliwości naszego mózgu. Być może są pewne połączenia pomiędzy neuronami, o których nie zdajemy sobie pojęcia, a które są bardzo stare. Może pochodzą jeszcze ze starych, „zwierzęcych czasów”, gdy pomagały nam uciec przed drapieżnikiem.

Była mowa o perfumach a są przecież feromony, które powodują, że do jednych ludzi lgniemy a z innymi nie chcemy mieć nic wspólnego. Tak chyba się również dobieramy. Intuicja ma tu dużo do powiedzenia.

Zwłaszcza w przypadku pań:-) Drogie Panie, jak to jest zatem z tą intuicją? Skąd wiecie, że to ten prawdziwy i jedyny? Rycerz na białym koniu:-)

Pozdrawiam

Ceramik

5 myśli na temat “Lecz ja rzekłem: «Mam tajemnicę, groźną mam tajemnicę, biada mi! Iz 24, 16

  1. Podobno rycerzy na białym koniu już nie ma.


    Intuicyjnie wsypuję przyprawy do dań, a męża testowałam 4 lata 🙂 i w końcu powiedziałam raz kozie śmierć. No i tak już tkwię 16 lat. 
    Polubienie

  2. Jak intuicja tak podpowiada, to będzie dobrze:) 
Czyli Twoja zona-tez Waga;) 
Ja wiedziałam od pierwszego spojrzenia, że to ten:). Moj maz-jeszcze bardziej;) 
Ale i tak pół roku się broniła, A później to już poszło piorunem:).Wspólne mieszkanie, zaręczyny, ślub, kupno mieszkania…mam wrażenie, że jesteśmy że sobą od zawsze, ale z drugiej strony cały czas jest to uczucie świeżości i motyle w brzuchu:) 
Ja dostalam-wszystko czerwone;) Czerwona szminkę Chanel, czerwone szpilki i nowe Tolino w czerwonym etui;) I wycieczkę do Colmar „obendrauf „;) I morze milosci;) 
Najlepszego dla zony:)


    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s