Przechowałeś Ty łzy moje w swoim bukłaku… Ps 56, 9

Bezsilność. To uczucie jedno z najgorszych. Zwłaszcza wtedy, gdy ktoś krzywdzi twoje dziecko. W środku coś krzyczy niemym głosem…

Ustna matura nie poszła po myśli córki. Trudno to wytłumaczyć, ale egzaminator spoza szkoły (nauczyciel w sąsiednim gimnazjum) zaniżył wbrew opiniom nauczycieli ocenę. Córka dostała 9 na 15 punktów. Przygotowywała się bardzo pilnie. Wyszły prawdopodobnie na jaw rozgrywki między nauczycielami i szkołami….

Wytłumaczyliśmy córce, że jeszcze w życiu nieraz spotka takich ludzi… Że czasami nie ma się na niektóre rzeczy wpływu…

Po maturze pisemnej córka miała szansę na średnią 1,0 – najlepszą z możliwych. I zostać najlepszym Abiturientem w szkole. Teraz  po maturze ustnej ma 1,2… Na szczęście została pewna rezerwa na studia uniwersyteckie.

Jedyne, co mi zostało to pocieszać córkę i całą rodzinę, bo wszyscy się załamali…

Są chwile radosne i smutne w życiu. Dzisiejszy dzień należy do tych drugich. Ale od tego mam bloga i Was, kochani, by się czasami wyżalić…

Pozdrawiam

Ceramik

 

Reklama

6 myśli na temat “Przechowałeś Ty łzy moje w swoim bukłaku… Ps 56, 9

  1. Pogratuluj ode mnie córce! Taka średnia z całości oznacza,że ciężko pracowała przez cały czas ! Gratuluję tacie, że może poszczycić się tak mądrą córką!!!! Brawo!!! 
A oceny… hmmm… przerabiałam to samo. Młodszy syn ma problem z płynnym czytaniem, ale wygrał konkurs matematyczny. Koniec pierwszej klasy to świadectwo opisowe, ale są wyróżnienia dla najlepszych. Syn po cichu czekał na taką nagrodę, choć w domu się o tym nie mówiło. Kiedy nie został wyczytany i nie otrzymał przypinki wzorowy uczeń- nie chciał iść po swiadectwo. Sama je odbierałam. Potem w domu przeczytałam na głos opis ze świadectwa zmieniając niektóre słowa, żeby wiedział, że został doceniony i dodałam ” życzę udanych wakacji i nie zapomnij czytać codziennie ciekawych historii, bo kto czyta, żyje podwójnie – wychowawczyni.” Było mi dwa razy smutniej, niż jemu, że jego praca nie została dostrzeżona. Ale tak, jak mówisz- to nie pierwszy i nie ostatni raz.


    Polubienie

  2. Pingback: naczynie gliniane

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s