Pomnożyłeś radość, zwiększyłeś wesele. Rozradowali się przed Tobą Iz 9, 2

Strojenie choinki. W domu rodzinnym stroi się ją od zawsze dzień przed wigilią. Piękna jodełka o srebrnoszarej korze. Wnuki z dziadkami. Dwa „skrajne” pokolenia  w akcji. Kupa śmiechu i dogadywania… Niektóre ozdoby pamiętam jeszcze z dzieciństwa. Jak tego podrapanego „dziadka do orzechów”.

Rzeczy mają w sobie pewną magię. Zwłaszcza te, które są naładowane wspomnieniami. Już tyle różnych rąk je dotykało. Ta magia wspomnień powoduje, że nie widzimy odrapań z farby a nawet pospolitej brzydoty tandety.

Więc nie wszystko wokół musi być stylowe i modne. Dobre dziesięć lat temu, gdy zawoziłem córkę na jazdę konną, zobaczyłem na ścianie stodoły powieszone części starego wozu. Patrzyłem na zmurszałe drewno i nawet nie zauważyłem, gdy podszedł do mnie stary gospodarz. Leciwy Szwarcwaldczyk zobaczył, w którą stronę spoglądam. „Tym wozem zawoził nas ojciec w niedzielę do kościoła. I robił to też jego dziadek. Teraz wisi na stodole.” Przywiązanie do rzeczy, do których mamy sentyment. Niektórzy mają go w nadmiarze i zbierają wszystko, co popadnie:-)

Najmłodszy z wnuków, mój bratanek, właśnie podszedł, bym pomógł mu zrobić zawieszki na cukierki. Oczywiście jeden czy dwa wylądowały wcześniej w jego buzi.

Leniwe strojenie choinki dobiega końca. Teraz jeszcze stajenka. I już… Święta:-)

Pozdrawiam

Ceramik

 

Reklama

8 myśli na temat “Pomnożyłeś radość, zwiększyłeś wesele. Rozradowali się przed Tobą Iz 9, 2

  1. U nas w tym roku tylko stroik, bo umeblowanie jeszcze tymczasowe, jeden pokój służy za magazyn;) Ale cudnie i magicznie wyszli:) 
Nam się robi właśnie stół jadalniany, który sama zaprojektowałam i wykorzystane będą do niego części z Singerowej maszyny do szycia, po mojej pra-pra-prababci:) 
Raz jeszcze dobrego czasu z rodzi

    Polubienie

  2. Królewiczek zawsze tam co roku ma posłanie, jak na Królewiczka przystało, a Kot Sajmon sprawdza czy aby fałdek nie ma na nim 😀 

hahaha „in” wstawił tablet, a ślepa Marga nie zauważyła i tak komentarz puściła :)


    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s