Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem Koh 3, 1

Młodsza córka zdała egzamin z prawa jazdy. Teraz już całą nasza czwórka jest zmotoryzowana. Koledzy w pracy śmiali się dzisiaj, że muszę wziąć nadgodziny, bo trzeba kupić następny samochód:-)

Życie wydaje się dzisiaj biec szybciej. Czy tak jest rzeczywiście? Czy to tylko złudzenie? Samochody jeżdżą prędzej, informacja rozchodzi się w okamgnieniu, ludzie stają się nagle bogaci, inni w jednej chwili zostają żebrakami. Szybciej, szybciej….

Ale to iluzja. Tak naprawdę obroty Ziemi wg naukowców zwalniają. Co roku o 0,0016 sekundy. Czyli za ok. 225 mln lat doba będzie miała godzinę więcej. Optymistyczne nieprawdaż 🙂

„Kiedy siedzisz z miłą dziewczyną przez dwie godziny, myślisz, że minęła ledwo minuta. Jednak kiedy siedzisz na rozgrzanym palniku przez minutę, wydaje ci się, że minęły dwie godziny” – mawiał Albert Einstein, frywolnie tłumacząc swoją teorię względności.

Tak naprawdę jesteśmy władcami naszego czasu. I od nas jedynie zależy jak go zagospodarujemy. Nie jest to takie łatwe. Najlepiej wypełnić go ludźmi i rzeczami, które kochamy.

Ale jakże urokliwe są czasami bzdurne chwile, które wydają się nie mieć żadnego znaczenia. Tych też nie może zabraknąć:-)

Pozdrawiam

Ceramik

Reklama

6 myśli na temat “Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem Koh 3, 1

  1. Czas to sprawa bardzo względna. Gdy nie ma co robić dłuzy się okropnie. 
Ale jednak, kiedyś, kiedy nie było smartfonów, nie każdy miał nawet zegarek, zdarzył się wypadek w kopalni, zasypało górników, trwało ponad dobę zanim do nich dotarli ratownicy. Gdy doszli do siebie, spojrzeli na kalendarz, na zegar, zdumieli się. Nam się wydawało, że byliśmy zasypani 3-4 godziny. 
Pusty czas, nie było czego zapamiętać. 
Obecnie wszyscy narzekają na pośpiech, na brak czasu. A przecież nie muszą stać codziennie w kolejce po zakupy, nie muszą prać ręcznie, itd. itd. 
Ale też mało kto planuje – plan dnia, lista zakupów. W moim środowisku emerytów też częste narzekania na brak czasu. Mówię – powiedz mi dokładnie , godzina po godzinie, co wczoraj robiłeś. Nie chcą, nie potrafią. Jestem przekonany, że wiele godzin spedzają na niewiadomo czym.


    Polubienie

  2. Czas jest na 100% wzgledny, im sie jest starszym, tym szybciej zapie…prza;) 
No i oczywiscie, duzo zalezy od tego, co akurat robimy:) 
Gratulacje dla cory:)


    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s